Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

Replika krzyża na Giewoncie – Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza

Wróciła sprawa niezrealizowanej od 2006 roku uchwały w sprawie postawienia repliki krzyża z Giewontu na os. Westerplatte – komitet wezwał władze samorządowe miasta Słupska do realizacji tejże uchwały. Zgodnie z jej zapisami replika miała być usytuowana na działkach przy ul. Kosynierów Gdyńskich (bloki nr 5,7,9). Krzyż wykonany ze stali o wys. 17,5 m. stwarza zagrożenie porażenia prądem elektrycznym dla mieszkańców znajdujących się w jego pobliżu podczas wyładowań atmosferycznych. Dodatkowo warto pamiętać o wytworzeniu się pola elektromagnetycznego podczas wyładowania, które stwarza zagrożenie dla urządzeń elektronicznych (np. telefony komórkowe, telewizory). Nie zapominajmy również, że budowa repliki krzyża rodzi skutki finansowe dla miasta (budowa jak i utrzymanie)

W związku z tym występujemy z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą w sprawie uchylenia powyższej uchwały i „zdjęcia” obowiązku z jej realizacji władz samorządowych.

Szczegóły dotyczące inicjatywy (w tym projekt uchwały i uzasadnienie oraz wzór karty): http://bip.um.slupsk.pl/rada_miejska/dokumenty/5854.html

Jak złożyć podpis pod inicjatywą?
Można pobrać kartę, wydrukować, podpisać sąsiedzko, rodzinnie bądź w pojedynkę i umówić się z nami na jej odbiór (tel. 693 004 101, r.chomicki@inspiruj.org). Odbierzemy nawet, jeżeli na liście będzie tylko jeden podpis!

Karta do pobrania: https://inspiruj.org/dload/lista_poparcia.pdf
Każdy głos się liczy!