Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

Niedzielne seanse festiwalowe

W domowym zaciszu, w plenerze, z psem i kotem, rodziną, przyjaciółmi?

Zapraszamy na niedzielne, wirtualne seanse w ramach Małego Festiwalu o Miastach:

1. Można panikować
reż. J. L. Ramsey
do obejrzenia tutaj

2. Bloki
reż. K. Królikowski
(link aktywny w niedzielę 20.09 w godz. 12-15)
do obejrzenia tutaj

__

„Można panikować” reż. J.L. Ramsey

„Można panikować” to przepełniony nostalgią portret 62-letniego fizyka atmosferycznego, prof. Szymona Malinowskiego, dyrektora Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzącymi do zmian klimatycznych i od lat ostrzega o nadchodzącym zagrożeniu. Szymon, który przez całe życie zawodowe edukuje innych, jest ukazany w momencie kiedy musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia.


__
„Bloki” reż. K. Królikowski
BLOKI to pierwszy w Polsce, długometrażowy, szeroki i wieloaspektowy obraz poświęcony budownictwu mieszkaniowemu od roku 1956 do współczesności.

12 milionów Polaków mieszka w blokach. Ich istnienie jest dla nas oczywiste. Są niemal przezroczyste, raczej nielubiane, konieczne. Film dokumentalny „Bloki” pokazuje głębsze, nieoczywiste aspekty istnienia bloków i osiedli mieszkaniowych, źródła ich powstania, inspiracje, sposoby budowy, rewitalizacje lub wyburzenia. Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie bloki są zapisem skomplikowanej historii współczesnej Polski. Na film składają się wywiady z twórcami polskich osiedli, architektami, budowniczymi, działaczami i decydentami oraz mieszkańcami. Drugą grupę stanowią eksperci, którzy reprezentują zewnętrzny punkt widzenia, krytycy architektury, antropologowie, historycy. Film jest pierwszym długometrażowym, szerokim i wieloaspektowym obrazem poświęconym budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od roku 56 do współczesności. Składają się na niego między innymi wywiady z architektami – najważniejszymi twórcami znanych polskich osiedli, lokatorami, krytykami architektury i historykami. Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie są zapisem wielkich przemian powojennej Polski.

__
Pełne informacje o festiwalu w zakładce MFoM

Projekt Mały festiwal o miastach 1.0 jest współfinansowany ze środków Miasta Słupska.