Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

mały festiwal o miastach

Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE we współpracy z Miastem Słupsk i w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego zapraszają na Mały festiwal o miastach.

14-24 września na uczestników festiwalu czekają spotkania z ekspertami, praktykami, samorządowcami, naukowcami, dziennikarzami, dyskusje, wykłady, pokazy, warsztaty, spacery, gry terenowe i spotkania autorskie.

Celem festiwalu jest zwiększenie wiedzy na temat narzędzi umożliwiających skuteczne i aktywne kreowanie przestrzeni publicznej. Ważne jest też zwiększenie świadomości mieszkańców na temat idei współzarządzania miastem, jego funkcjonowania oraz wymiana opinii i dobrych praktyk dotyczących partycypacji w działaniach na rzecz wspólnej przestrzeni i życia społecznego.

Pierwsza edycja festiwalu to również próba znalezienia odpowiedzi na pytania: czyje jest miasto? Czy miasta to miejsce dla wybranych grup społecznych? Czy jest projektowane tak, aby każdy czuł się w nich swobodnie? Jak rozwiązywać problemy, kiedy rozwiązania w przestrzeni publicznej są zaczątkiem konfliktu między grupami interesów? Czy i w jaki sposób zawłaszczana jest przestrzeń?

Udział w poszczególnych wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny. Z racji zagrożenia epidemiologicznego większość wydarzeń odbędzie się online, bez fizycznego udziału publiczności lub w jej ograniczonym składzie. Na wydarzenia (w czasie rzeczywistym) będą obowiązywać zapisy, całość dostępna będzie również po zakończeniu spotkań w serwisie YouTube.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne na stronie: www.inspiruj.org/festiwal

Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr. hab. Adama Bodnara.

Patronat medialny: Polskie Radio Koszalin
Projekt Mały festiwal o miastach 1.0 jest współfinansowany ze środków Miasta Słupska.