Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

POP!Kultura w sierpniu

Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” zaprasza na spotkania warsztatowe dla młodzieży: od Gwiezdnych Wojen, Spidermana do Wiedźmina i Stranger Things, czyli POP!kulturowy kosmos. Kulturalne dyskusje, konteksty kulturowe, ciekawostki znane i nieznane.

7 sierpnia o godzinie 16:30 Stany Zjednoczone jako gąbka kulturowa

20 sierpnia o godzinie 16:30
O tym co czyha w ciemności i jak wywołać apokalipsę zombie

Miejsce: Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej,
ul. Niedziałkowskiego 6.

Spotkania wrześniowe:
10.09 
Bohaterki, które nie potrzebują rycerza
24.09 
Jak czerpać z popkultury?

W ramach projektu  POP!Kultura odbędzie się seria warsztatów dla młodzieży poświęconych szeroko pojętej kulturze masowej. W dobie ciągłych burz informacyjnych uczestnicy będą wspólnie odsiewać te ciekawe od tych mniej istotnych, czerpać z różnych trendów i kultur. Poszukają trochę głębiej, dowiedzą się, że informacje, które łatwo znaleźć często nie niosą ze sobą wielkiej wartości, ponieważ to co przychodzi szybko, zostaje równie szybko zapomniane. Warsztaty będą zachęcać do zmiany spojrzenia na otaczający świat, poszukiwania własnego miejsca i własnego głosu.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób Netflix wpływa codziennie na masy, co łączy Spidermana i Gwiezdne Wojny, jak Tony Stark rozłożył system, co można robić, kiedy nie ma prądu i co ma z tym wspólnego Wiedźmin.


Wstęp wolny.
Projekt „POP!Kultura” wspófinansowany z środków Miasta Słupska.