Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

Kulturalny piątek: Tribute to Red Hot Chili Peppers

Kulturalne piątki w Strefie Kultury to muzyczna podróż do różnych zakątków świata i emocji!

Już 31 sierpnia o godz. 20.00 na Starym Rynku w Słupsku przystanek czwarty: Tribute to Red Hot Chilli Peppers by Monkey Funks

Monkey Funks to grupa – hołd dla twórczości zespołu Red Hot Chilli Peppers, stworzony przez najlepszych Polskich funkrock’n’rollowców. Monkey Funks powstał w 2008 r., w 2014 r. reaktywizował się, gdy glennSKii wrócił do Polski po trzyletnim okresie spędzonym w Azji i Kalifornii. Każdy z członków grupy to profesjonalny muzyk grający w wielu różnych projektach muzycznych. Miłość do Red Hot Chili Peppers i perfekcyjna znajomość ich kawałków przekonała ich do stworzenia tej formacji. Wokalista, glennSKii (znany z polskiej grupy Blenders), pochodzi z USA i zamieszkiwał rodzinny stan RHCP, Kalifornię. Monkey Funks ma szeroki repertuar złożony z piosenek RHCP i gra materiał na najwyższym poziomie technicznym.

Zespół Monkey Funks tworzą:

glennSKii Meyer (USA) – Wokal
(Blenders, Groovekojad, the Doorsz, Funk Motor, Jazz Nojz Breaksystem)
Wokalista/rapper, producent, MC, autor tekstów. Nagrody: „Fryderyk”, Polish Dance Awards, nominacja do „Paszportu Polityki”, 2 złote płyty i 1 platynowa. Wystąpił na wielu koncertach oraz festiwalach
w Polsce i za granicą, n.p.: RMF Inwazja Mocy, Przystanek Woodstock, Węgorzewo, Marlboro Sound Race, European Capital of Culture – Copenhagen, Red Bull – Austria, Converse Tour WietNam.
Współpraca: Liroy, Reni Jusis, Yaro, Kayah, Jarek Śmietana, Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska, Jacek Olter, Irek Wojtczak, Łąki Łan.

Krzysztof Stachura – Gitara
(Logophonic, Cast Effect, Mordy, the Doorsz)
Gitarzysta, kompozytor i aranżer.
Współpraca: Bielizna, Blenders, Makowiecki Band, Łyczacza, Tymon Tymański, Olo Walicki, Przemek
Dyakowski. Nagrody m.in.: Mazurskim Turnieju Muzycznym. Wystąpił m.in. na: Top Trendy,
Festiwal w Opolu, Ostróda Reggae Festiwal, Open’er, Seven Festival, Piknik Country.

Patryk Stachura – Bas
Brat Krzysztofa jest jednym z najlepszych basistów w Polsce. Jest wziętym muzykiem sesyjnym, można go również zobaczyć programach muzycznych w największych telewizjach jak TVN czy
Polsat. Jego wirtuozerskie umiejętności sprawiają, że partie basu Flea nie są dla niego żadnym problemem.

Michał Młyniec – perkusja
muzyk z Gdyni udzielający się na scenach od ponad 15 lat. Perkusista, basista, gitarzysta. Zagrał setki koncertów w Polsce i zagranicą – z autorską muzyką odwiedził Niemcy, Holandię,
Francję, Czechy, Austrię i Litwę. Ma za sobą również występy w telewizji – Polsat, TVN, TVP2.
Współpracował z takimi zespołami jak: Blenders, The Shipyard, Sautrus. Zagrał na
najważniejszych festiwalach w Polsce – Przystanek Woodstock, Męskie Granie, OFF Festival, Red Smoke Festival, Spring Break, Castle Party. Najświeższa kolaboracja to zimnofalowy zespół Made In Poland, gdzie obsługuje gitarę, bas i perkusję. Oprócz tworzenia muzyki autorskiej bardzo często udziela się w tzw Tribute Shows, gdzie gra na żywo muzykę zespołów m.in.:
Nirvana, Pearl Jam, Alice In Chains, Foo Fighters, Faith No More, Nine Inch Nails, Rammstein, Rage Against The Machine, itd.

__

Kulturalne piątki w Strefie Kultury to muzyczna podróż do różnych zakątków świata i emocji.

Zaczynamy 27.07 bałkańskim folkiem prosto z Lipska, 03.03 zapoznamy się z włoską muzyką estradową, 24.08 zagra zespół B=Hearts, który przedstawi swój własny język muzyczny zaczerpnięty inspiracjami muzyki lat 60-tych. A na koniec wakacji odpalamy bombę w postaci hołdu dla najbardziej rozpoznawalnego amerykańskiego zespołu w nurcie funk rock, jakim bez wątpienia jest Red Hot Chilli Peppers. Wokalistą tribute bandu będzie Glenskii, którego możecie pamiętać jako frontman’a polskiej formacji Blenders.