Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

Kulturalny piątek

Kulturalne piątki w Strefie Kultury to muzyczna podróż do różnych zakątków świata i emocji!

Już 3 sierpnia o godz. 20.00 na Starym Rynku w Słupsku przystanek drugi: William Prestigiacomo

Urodzony w Niemczech, we Frankfurcie, ale z południowo-włoskim pochodzeniem, przeniósł się do Mediolanu, gdzie rozpoczął karierę jako wokalista i autor tekstów w różnych zespołach m.in. Band Blues Rock, solista w Teatrze Sabaoth / projekt „Sounds of Sabaoth”. Finalista programu muzycznego „Tour Music Festival” organizowanego przez Universal Music Italy i MTV w sekcji „Songwriters”. Przeprowadza się do Polski , gdzie kontynuuje działalność muzyczną.

W 2015 roku bierze udział w programie The Voice of Poland , prezentując piosenkę „I Wish” Stevie Wondera, wraz z drużyną Andrzeja Piasecznego przechodzi prze wszystkie odcinki „LIVE”, ostatecznie dostaje się do ścisłego finału The Voice of Poland. Podczas różnych etapów konkursu śpiewa m.in duet z Margaret, sławną gwiazdą popu oraz z samym Andrzejem Piasecznym. W grudniu bierze udział w świątecznej reklamie Coca – Coli&Margaret oraz trasie koncertowej po Polsce.

Po programie uczestniczy w ważnych wydarzeniach m.in udział w noworocznym koncercie SYLWESTER Z DWÓJKĄ we Wrocławiu, na którym zaśpiewał wspólnie ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, oraz w duecie z Andrzejem Piasecznym.

W 2016 roku William wystąpił gościnnie w odcinkach The Voice of Italy, jako część drużyny bardzo popularnego we Włoszech rapera Emis Killa. Śpiewa w telewizji i radiu RAI 1, RAI 2,u boku gwiazd m.in. zwycięscy Sanremo -Valerio Scanu, Patty Pravo, Rafaella Carra etc.

W Polsce Williama można posłuchać w takich programach jak np.”Świat się kręci” TVP1, „Pytanie na śniadanie” TVP2, regularnie w odcinkach „Jaka to melodia” TVP 1 prowadzonym przez Roberta Janowskiego. Artysta obecnie promuje swój pierwszy singiel pt. „Just for Love”, który zaprezentował w programie muzycznym „Jaka to melodia” TVP1 oraz „Pytanie na śniadanie” TVP2, już niedługo będzie on dostępny w sprzedaży na wszystkich platformach muzycznych.

Przybywajcie :)

Kulturalne piątki w Strefie Kultury to muzyczna podróż do różnych zakątków świata i emocji.

Zaczynamy 27.07 bałkańskim folkiem prosto z Lipska, 03.03 zapoznamy się z włoską muzyką estradową, 24.08 zagra zespół B=Hearts, który przedstawi swój własny język muzyczny zaczerpnięty inspiracjami muzyki lat 60-tych. A na koniec wakacji odpalamy bombę w postaci hołdu dla najbardziej rozpoznawalnego amerykańskiego zespołu w nurcie funk rock, jakim bez wątpienia jest Red Hot Chilli Peppers. Wokalistą tribute bandu będzie Glenskii, którego możecie pamiętać jako frontman’a polskiej formacji Blenders.