Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

Miejski chill na trawie 5.0

Po raz piąty zapraszamy na Miejski chill na trawie!
Nowy rok, nowa lokalizacja i odrobina „zieleni” ;)

11 sierpnia na Starym Rynku zagrają dla Was: Strach przed Latem i Milky Wishlake

Miejski chill na trawie to spotkania z dawką dobrej muzyki, warsztatów i dobrego jedzenia w klimacie garden party. Tutaj każdy może się zrelaksować, odpocząć, posłuchać muzyki, spotkać się z przyjaciółmi lub zaangażować w strefie warsztatu.

Startujemy o godz. 16.00 warsztatami:
16.00 – Kule bibułowe: plastry miodu
18.00 – Makrama dla każdego

Godz 20.00 muzyczny chill

Tradycyjnie o godz. 22.00 w Dom Ówka czeka na Was after party

__

Milky Wishlake

Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak. Młody, niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Ukończył konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego, w Rotterdamie. Po powrocie do Polski zajął się komponowaniem swojej autorskiej muzyki. Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo). Zdobywca wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014 w Szczecinie.

Milky Wishlake wyróżnia się znakomitym warsztatem muzycznym i charakterystyczną, wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. W połączeniu z oryginalnymi eksperymentami z elektroniką i fortepianem tworzy różnorodne stylistycznie i nastrojowo utwory. Wśród inspiracji artysta wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak Queen, Kendrick Lamar, Björk, Talk Talk, a także dźwięków szeroko pojętego undergroundu muzyki tanecznej. Dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well.

Jako Milky Wishlake zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP–ką pt. „Five Contemporary Songs”, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła muzyka do podpisania kontraktu z wytwórnią NEXTPOP.

Milky Wishlake wystąpił na Spring Break Festival, dwukrotnie w ramach Open’er Festival oraz Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole, podczas Targów Muzycznych „co jest grane”, a także na serii znakomicie przyjmowanych koncertów w południowej Polsce.

Debiutancki album artysty pt. „Wait For Us” został wydany pod szyldem NEXTPOP Songwriters’ Label 26.02.2016 roku.

____

Strach przed Latem – to świeży i dobrze zapowiadający się słupski projekt Gony Burjan i Patryka Skarbek-Tłuchowskiego. Duet zawiązał współpracę przy okazji Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 62. OKR; zajął wówczas II miejsce oraz dostał Nagrodę Publiczności na eliminacjach wojewódzkich w Gdyni.

Dodatkowym wyróżnieniem było zaproszenie na Giełdę Piosenki Poetyckiej w Kwidzynie. W roku 2018 zostali również laureatami OKR w Gdyni oraz otrzymali nominację do reprezentowania Słupska na finale Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku, gdzie otrzymali wyróżnienie.

Repertuar duetu to zarówno autorskie piosenki do słów klasycznych poetów, jak reinterpretacje znanych i lubianych utworów. Pojawiają się utwory m.in. Osieckiej, Leśmiana, Mickiewicza, ale także aranżacje utworów Boba Marleya, Brygady Kryzys, czy T’Love. Utwory dobierane są jako intuicyjny głos i komentarz do otaczającego świata.