Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

Chodź na spacer!

Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE we współpracy z Urzędem Miasta zaprasza na kolejną edycję spacerów badawczych po Słupsku:  pójdź z nami na spacer, podziel się swoją opinią, pomóż wprowadzać zmiany! Tym razem seria spacerów odbywać się będzie po obszarze rewitalizacji.

Czym są spacery badawcze? To badanie opinii i potrzeb dotyczących danej przestrzeni. Podczas spaceru omówimy występujące problemy, zastosowane rozwiązania w przestrzeni oraz będziemy zbierać pomysły na ulepszenia i nowe rozwiązania w ramach dwóch projektów „Miasto bez barier” oraz „Jasna strona mocy”.

1) „Jasna strona mocy”: oświetlenie i bezpieczeństwo
Czy oświetlenie centrum miasta jest wystarczające? Czy można się czuć bezpiecznie na ulicach miasta? Które obszary są bardziej oświetlone, a które nie są oświetlone w ogóle? Które miejsca wymagają pilnej interwencji?

Terminy:
7.11 godz. 17.00 – ZACHÓD (ul. Jana Pawła II, pl. Zwycięstwa w kierunku ul. Szczecińskiej)
14.11 godz. 17.00 – WSCHÓD (pl. Zwycięstwa w kierunku ul. Lelewela)

Start: pod Ratuszem

2) „Miasto bez barier”: drobne bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się

Terminy:
10.11 godz. 10.00 – ZACHÓD (ul. Jana Pawła II, pl. Zwycięstwa w kierunku ul. Szczecińskiej)
17.11 godz. 10.00 – WSCHÓD (pl. Zwycięstwa w kierunku ul. Lelewela)

Start: pod Ratuszem

Długość każdej z tras: około 3 km, całość nie powinna potrwać dłużej niż 2 h. Podczas spacerów dostępne będą również formularze zgłoszeniowe w ramach dwóch projektów.

Zadanie jest częścią programu: Instrument elastyczności realizowanego przez Miasto Słupsk w ramach projektu pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Słupska.