Ładowanie...

Strona w trakcie przebudowy

Po aktualności zapraszamy tymczasowo na naszą stronę na Faceboku
Zobacz!

71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

t1_t1Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE, Fundacja Indygo i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na wydarzenia okołorocznicowe związane z 71 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zakazane piosenki
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna
Data: 31.07.2015 roku, Godzina: 17:00

Otwarte spotkanie audiowizualne z piosenkami zakazanymi – spotkanie z niezwykłymi ludźmi, bohaterami dnia codziennego, z ich historią, przekazem i kontekstem powstających utworów. Przenieśmy się wspólnie w muzyczną podróż do lat 40-tych ubiegłego wieku, chłońmy dźwiękami historię. Piosenki z tego okresu połączone z prezentacją multimedialną będą punktem wyjścia do dyskusji i sentymentalnej podróży do powstańczej Warszawy. Utwory zostaną omówione w aspekcie historii ich powstania, ich kontekstu społecznego i funkcji patriotycznej.

Debata Oksfordzka
Teza debaty: Współczesne społeczeństwo jest gotowe wziąć udział w Powstaniu

Miejsce: Biblioteka Miejska w Słupsku
Data: 30.07.2015 roku. Godzina:17:00

Dwie grupy (składające się każda z 3 osób) uczestniczące w debacie przedstawią swoje stanowiska odnośnie postawionej tezy. Debata polegać będzie na wymianie argumentów dotyczących współczesnego społeczeństwa, jego obywatelskich postaw i poczucia patriotyzmu. Debata będzie prowadzona przez doświadczonego moderatora, radnego Marcina Sałatę. Przeciwnicy i obrońcy tezy podczas tego spotkania postarają się przedstawić jak najwięcej argumentów na poparcie swojego stanowiska. Przewidywany czas trwania spotkania to około 2 godziny. Debata zakończona będzie głosowaniem, a zespół, którego argumenty przekonają większość widzów zostanie wyróżniony i nagrodzony brawami.

Wystawa plenerowa: Słupskie ślady Powstania
Miejsce wystawy: ulica Nowobramska
Data: 27.07 – 15.08. 2015 roku

Wystawa zawierać będzie ekspozycję 10 prac dotyczących budowy w Słupsku pierwszego w Polsce pomnika Powstańców Warszawskich oraz późniejszych prac renowacyjnych tego obiektu i wydarzeń odbywających się na terenie obecnego placu Powstańców Warszawskich. Zdjęcia te nigdy nie były jeszcze publikowane i stanowić będą doskonałe uzupełnienie – swoisty link pomiędzy powstańczą Warszawą i Słupskiem, który stał się ostoją dla szukających schronienia Warszawiaków.

Powstańcy w Słupsku
Miejsce: Stare Miasto
Data: 01.08 od godz. 10.00

Obchody rocznicowe
Miejsce: Park Powstańców Warszawskich
Data: 01.08 godz. 15.00

Obchody rocznicowe to msza polowa, apel okolicznościowy oraz składanie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Warszawy

01.08 godz. 16.30: Inscenizacja Powstania Warszawskiego