Dzień Ziemi 4.0

Dzien Ziemi 4.0Niedługo Światowe Obchody Dnia Ziemi, z tej okazji zapraszamy wszystkich, już po raz czwarty do parku przy ul. Powstańców Warszawskich. 22 kwietnia do parku, na pień ściętego buka ponownie zawita ekologiczna gra planszowa (w nowej odsłonie). Do południa zmagać się z nią będą maluchy. A o godzinie 16.00 zapraszamy słupszczan na terenowe rozgrywki z grą planszową, będzie można również spróbować swoich sił w kąciku twórczym podczas warsztatów upcyklingu i zobaczyć jak ponownie można wykorzystać różne materiały. Na najmłodszych czekać będzie Podwórkowa Akademia Zabaw oraz zagadki i zadania o tematyce ekologicznej.

W godz. 9 do 12 Przedszkole Miejskie nr 1 zaprasza na Marsz Zielonych Krasnoludków – wyjątkowe spotkanie plenerowe z ekologią. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy oraz powitanie wiosny w parku, czyli nasadzenia. W poprzednich latach pojawiały się nasturcje, bratki, a co pojawi się w tym roku?

Od godz. 16.00 zapraszamy na eko-wariacje. W programie m.in. warsztaty upcyklingu, Podwórkowa Akademia Zabaw, ekologiczna gra terenowa, planszówkogranie.
Organizatorzy: Przedszkole Miejskie nr 1 „Zaczarowany Ogród”, Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE
Partnerzy: Wodociągi Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.,  Polski Związek Działkowców o./Słupsk